Quantum IoT Protect ponúka najkomplexnejšie bezpečnostné riešenia v odvetví pre IoT siete a samotné IoT zariadenia. Tieto riešenia sú prispôsobené rôznym prostrediam vrátane Enterprise Smart Office, Smart Building, Industrial a Healthcare.

Či už vyvíjate zariadenia IoT alebo ich nasadzujete vo svojej organizácii, naše riešenia minimalizujú vaše vystavenie sa kybernetickému riziku a zabránia ďalším kybernetickým útokom.

 

Check Point IoT Protect

Identifikuje akékoľvek IoT zariadenie v sieti a vyhodnotí jeho riziko, Zabraňuje neoprávnenému prístupu do a zo zariadení IoT segmentáciou so zero-trust dôverou, blokuje škodlivé zámery IoT pomocou špičkových bezpečnostných služieb na prevenciu hrozieb, 300+ IPS signatúr a run-time ochrany na zariadeniach.

Keďže IoT používa 63 % podnikov, 92 % priemyselných organizácií a 82 % zdravotníckych organizácií, takmer každá spoločnosť je vystavená kybernetickým útokom. Zariadenia uľahčujú život firmám. Bohužiaľ, pripojenie zariadení IoT k sieti rozširuje vektor útokov, ktorý poskytuje viac vstupných bodov pre hackerov.

Preto vám predstavujeme Quantum IoT Protect pre podniky, zdravotníctvo a priemysel. Quantum IoT Protect zabraňuje kybernetickým útokom a prispôsobuje ochranu akémukoľvek IoT alebo OT zariadeniu v prostredí inteligentných kancelárií, inteligentných budov, medicíny a priemyslu.

Quantum IoT Protect poskytuje politiku nulovej dôvery prispôsobenú pre každé zariadenie a používa:

  • Informácie o hrozbách v reálnom čase
  • 60 inovatívnych bezpečnostných služieb
  • Ochrana „za behu“ na zariadení, ktorá poskytuje kompletnú komplexnú stratégiu prevencie pre neustále sa vyvíjajúci kyberfyzikálny svet

Bezpečnostná medzera v IOT

Zariadenia IoT sú vo svojej podstate zraniteľné a nedostatočne chránené, čo z nich robí atraktívne ciele pre hackerov. Kyberzločinci neustále hľadajú nové spôsoby, ako narušiť zariadenia alebo ich použiť na infikovanie iných kritických systémov.

Enterprise IoT Protect

Zabezpečte inteligentné budovy a inteligentné kancelárske zariadenia, aby ste zabránili podnikovej špionáži a narušeniu obchodných operácií. Pripojenie zariadení typu Internet of Things (IoT) k vašej podnikovej sieti síce prináša jasné výhody, no zároveň vás vystavuje novým kybernetickým hrozbám.

Od IP kamier a inteligentných výťahov až po smerovače a systémy HVAC sú zariadenia IoT vo svojej podstate zraniteľné a dajú sa ľahko hacknúť. Mnohé z nich sú navyše tieňové nespravované zariadenia (pripojené k vašej sieti bez vedomia kohokoľvek). Je čas zabezpečiť IoT rovnako, ako zabezpečujeme IT systémy.

 

Healtcare IoT Protect

Od infúznych púmp, pacientských monitorov a prístrojov na magnetickú rezonanciu až po klinické chladničky a dokonca invalidné vozíky, mnohé pripojené zariadenia bežia na neopravenom softvéri, sú nesprávne nakonfigurované alebo používajú nezabezpečené komunikačné protokoly.

Tieto chyby zvyšujú riziko úspešného kybernetického útoku, pri ktorom môžu byť kritické zariadenia vypnuté, poškodené, manipulované alebo použité na infikovanie iných systémov v sieti. Cieľom týchto kybernetických útokov je ukradnúť údaje o pacientoch (PHI) alebo spustiť ransomvérové útoky. Je zrejmé, že je čas konať.

 

 

Industrial IoT Protect

Zvyšujúca sa konektivita priemyselných riadiacich systémov (ICS) k internetu a konvergencia OT a IT sietí prináša rastúci útok na priemyselnú výrobu a zariadenia kritickej infraštruktúry. Útočníci môžu pozmeniť príkazy zaslané ovládačom, aby zmenili logickú postupnosť ovládačov alebo zmenili hodnoty senzorov, čím narušia priemyselné procesy.

Tieto poruchy sa môžu prejavovať nenápadne, takže hoci ich spočiatku môže byť ťažké odhaliť, postupom času spôsobia narastajúce poškodenie výrobných procesov.

 

 

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.